МО Керівників

Першою частиною засідання була презентація сенсорної кімнати. Вихователь методист Кирилова О.В.  зауважила, що сенсорна кімната, яка відкрита в дошкільному закладі, наповнена унікальним обладнанням, яке надає комплексну дію на органи чуття, нервову систему людини таким чином, що виникає відчуття повної безпеки, спокою, піднімається настрій, проблеми віддаляються. Певні стимули - музика, кольору, світло, пахощі, тактильні відчуття, їх поєднання по-різному впливають на людину - тонізують, стимулюють до дій або ж, навпаки, знімають напругу, скутість, і розслаблюють. Дітям сенсорна кімната може допомогти розвиватися. Детально надала інформацію про застосовування  в роботі з дітьми такого обладнання як, оптоволоконного пучка бічного січення, колони з бульбашками, «сушого дощу». Особливо зупинилась  на тому, яким чином воно впливає на розвиток малюків. Розкрила основні вимоги для проведення занять для всіх вікових груп в сенсорній кімнаті.

Завідувач закладу Трифонова О.В. познайомила керівників з програмою корекції синдрому професійного вигорання педагогів «Шлях до гармонії», з основною метою, завданнями.  Ольга Вікторівна зауважила: «Програма корекції синдрому професійного вигорання педагогів «Шлях до гармонії» була створена як важливий і необхідний засіб психологічної допомоги та підтримки педагогів, орієнтована на надання допомоги педагогу в рішенні питань особистісного благополуччя, на навчання навичкам відновлення своїх сил через оволодіння способами психічної саморегуляції і на активізацію внутрішніх ресурсів особистості.

Новизна програми полягає в тому, що вона носить інтегративний характер, представляючи собою узагальнення способів роботи, що належать до досвіду різних теорій і напрямів в психології: тілесно-орієнтованої терапії, позитивної психотерапії, арт-терапії, сенсорної інтеграції. При наявності  в установі  сенсорної кімнати її можна активно застосовувати для програми «Шлях до гармонії» в якій створена особлива середа комфорту і безпеки. Спокійна кольорова гама обстановки, приємна музика, світлооптичні  і звукові ефекти, релаксаційні крісла в поєднанні з навчанням технікам і способам психічної саморегуляції сприяють успішному вирішенню завдань програми».

Ведуча  познайомитися присутніх з явищем синдрому професійного вигорання,  причинами  та ознаками. Провела з присутніми  тест для визначення рівня професійного вигорання у кожного  учасника.  Під час вправ, які входять в тренінгові заняття, учасники обговорювали ефективні шляхи його подолання, розбиралися  у своїх власних життєвих поглядах. Підводячи підсумки Трифонова О.В. зауважила:  «Ми керівники повинні не тільки хвилюватися про свій психологічний стан, а в першу чергу піклуватися про людей які працюють під нашим керівництвом. Нездоровий вихователь не може забезпечити вихованцям необхідний рівень уваги, індивідуальний підхід. Таким чином, проблема збереження і зміцнення здоров'я педагогів є однією з пріоритетних і актуальних завдань освітнього простору».